Методична робота
Організація методичної роботи
в навчально-виховному комплексі «Родина» в 2016-2017 н.р.
Керуючись Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу», «Про позашкільну освіту», Національною доктриною розвитку освіти України у ХХІ ст., Національною стратегією розвитку освіти України на період до 2021 року, Державними стандартами дошкільної і початкової, базової і повної загальної середньої освіти, Положенням про відділ освіти, нормативними документами Міністерства освіти і науки України, основними положеннями та завданнями щодо організації роботи над обласним науково-методичним проектом «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства» на І етапі, методичними рекомендаціями Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти щодо організації науково-методичної роботи у 2016-2017 навчальному році, резолюцією міської серпневої конференції педагогічних працівників 2016 року, з 15.09.2016 р. організовано науково-методичну роботу в закладі щодо реалізації науково-методичного проекту «Запровадження гнучкої системи організації навчально-виховного процесу, спрямованої на ефективне формування соціальних компетентностей учнів та вихованців НВК » в рамках міського науково-методичного проекту «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства в умовах єдиного освітнього округу на засадах сталості» в рамках обласного науково-методичного проекту «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства» на І етапі.
Визначено структуру методичної роботи в закладі:
· науково-методична рада;
· шкільні методичні об’єднання;
· школа молодого вчителя;
· творча група
З метою керівництва та координації науково-методичної роботи з педагогічними кадрами затверджено склад науково-методичної ради:
Голова ради – заступник директора з навчально-виховної роботи
Єфремова В.М.
Члени ради: - Побива Н.М., вчитель початкових класів
Арсеменко О.О. – вчитель української мови
Гордійчук О.М. – вчитель поч..класів
Для організації науково-методичної роботи з педагогічними кадрами створено шкільні методичні об’єднання і призначені керівники:
· Побиву Н.М., вчителя початкових класів, – м/о вчителів початкових класів;
· Арсеменко О.О., вчителя української мови і літератури, – м/о вчителів гуманітарних дисциплін;
· Єфремову В.М., вчителя математики, – м/о вчителів природничо-математичного циклу;
· Гордійчук О.М.., вчителя початкових класів, - м/о класних керівників
Визначено тему опорного навчального закладу щодо реалізації науково-методичного проекту «Запровадження гнучкої системи організації навчально-виховного процесу, спрямованої на ефективне формування соціальних компетентностей учнів та вихованців НВК », в рамках міського науково-методичного проекту «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства в умовах єдиного освітнього округу на засадах сталості» та обласного науково-методичного проекту «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства» за напрямком «Наступність в роботі між дошкіллям та початковою школою в умовах навчально-виховного комплексу».
Організувано роботу творчої групи «Соціалізація особистості школяра в умовах інтерактивних технологій навчання» та призначено її керівником Арсеменко О.О. Також призначено керівником Школи молодого вчителя Побиву Н.М., керівника м/о вчителів початкових класів. Продовжено роботу консультативного пункту за напрямком «Наступність в роботі ДНЗ та початкової школи»
В продовж 2016/2017 навчального року методична робота спрямована на:
- створення організаційних умов для вдосконалення фахової освіти і кваліфікації педагогічних працівників,підвищення педагогічної компетентності вчителів;
- вивчення якості забезпечення навчально-виховного процесу кадрами з відповідною педагогічною освітою;
- проведення заходів, спрямованих на підвищення педагогічної майстерності педагогів, вивчення, узагальнення й поширення передового педагогічного досвіду;
- організацію наступності навчально-виховної роботи між дошкільною та початковою, початковою та базовою школами;
- подальшого запровадження Державного стандарту початкової освіти та запровадження Державного стандарту загальної середньої освіти та його навчально-методичне забезпечення;
- створення умов для реалізації освітніх програм та програмно-цільових проектів;
- здійснення науково-методичного супроводу викладання спецкурсів, факультативів, предметів за вибором;
- інтеграцію навчально-виховного процесу при викладанні предметів.
Робота закладу, творчої групи, шкільних методичних об’єднань спрямована на реалізацію завдань науково-методичного проекту «Запровадження гнучкої системи організації навчально-виховного процесу, спрямованої на ефективне формування соціальних компетентностей учнів та вихованців НВК ».
Організація методичної роботи
в навчально-виховному комплексі «Родина» в 2014-2015 н.р.
Методична робота в НВК спрямована на реалізацію Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2000 р. № 1717 «Про перехід загальноосвітніх навчальних закладів на новий зміст, структуру і 12-річний термін навчання», Концепції загальної середньої освіти (12-річна школа), Концепції профільного навчання, Національної доктрини розвитку освіти та методичної проблеми школи ««Креативна педагогічна освіта як основа розвитку творчої особистості».
Координує методичну роботу методична рада школи, на засіданнях якої розглядаються питання щодо впровадження особистісно-орієнтованих технологій у навчально-виховний процес, організації роботи з обдарованими учнями, здійснення допрофільної підготовки та навчання учнів.
Роботу 4 методичних об’єднань спрямована на виявлення творчого потенціалу, підвищення методичної грамотності, фахової майстерності кожного вчителя.
Впродовж декількох років методична діяльність у школі будується і проводиться за принципом моніторингу - систематичної аналітико-діагностичної діяльності. Проводяться предметні декади і тематичні тижні, де педагоги й учні удосконалюють знання з навчальних дисциплін, представляють свої надбання з різних галузей навчально-виховного процесу.
Усі засідання методичних об’єднань мають відповідну структуру, де обговорюють, проводять, аналізують:
- результати навчально-виховної роботи:
- динаміку зростання (спаду) успішності учнів;
- результати контрольних робіт (державної підсумкової атестації), навички читання;
- діяльність членів МО щодо розвитку творчого потенціалу учнів, залучення їх до різних видів позаурочної діяльності;
- аналіз стану викладання предметів:
- стан виконання навчальних планів і програм;
- використання інноваційних технологій, їх ефективність;
- апробація електронних засобів навчального призначення для загальноосвітніх навчальних засобів;
- стан позакласної роботи вчителів з предметів;
- система та результативність підвищення професійного рівня вчителів;
- результати участі учнів в олімпіадах, конкурсах;
- аналіз роботи за рік та перспективне планування.
Усі засідання методичних об’єднань проводяться згідно з планом роботи. До засідань готуються педагогічні виставки методичних розробок з даної теми, відкриті уроки з подальшим їх детальним аналізом і обговоренням.
Організовано роботу вчителів-наставників.
Систематично проводититься внутрішкільна методична робота з питань:
1) Самоосвіта педагогічних працівників ;
2) Атестація і творчі звіти педагогів :
3) Курсова перепідготовка ;
4) Семінари-практикуми;
5) Індивідуальні та групові консультації для учителів та батьків;
6) Участь у роботі предметних тижнів, методичних нарад;
7) Робота з підготовки учнів до участі у олімпіадах з базових дисциплін;
8) Поповнення матеріалами інформаційно-аналітичного центру навчально- виховної роботи.
9) Поповнення кабінетів методичною та довідковою літературою, розробками уроків, виховних заходів, матеріалами з досвіду роботи учителів.
З метою подальшого вдосконалення роботи з педагогічними працівниками, підвищення рівня та результативності методичної роботи, вдосконалення системи науково-методичного забезпечення оновлення змісту освіти основними напрямками роботи з педагогічними кадрами у 2014-2015 н.р. вважати:
- забезпечення методичної допомоги вчителям та вихователям щодо запровадження нового Державного стандарту ПО та Базового компонента ДО ;
- посилення уваги до вивчення стану навчання та рівня навчальних досягнень учнів з природничо-математичних дисциплін;
- підвищення комп’ютерної грамотності вчителів;
- впровадження в практику передових педагогічних технологій;
- удосконалення системи роботи з обдарованими учнями.
Місія (єдина мета діяльності) школи: Створення в навчальному закладі конструктивного середовища з метою формування успішної особистості, здатної до розбудови себе і соціуму.
Споживачі послуг - учні та їх батьки
Вигоди (для споживачів) - рівний доступ до якісної освіти
- сприятливі умови навчання, виховання і розвитку
- запуск механізмів самореалізації особистості
- можливість ранньої профілізації
- упевненість дітей у власних силах
Послуги - соціально-психологічний супровід розвитку дитини
- консультування батьків з проблем навчання і виховання дитини
- консультування педагогів і дітей з проблем міжособистісної взаємодії
Цінності - природність і культуро відповідність шкільного середовища
- ставлення до дитини як до суб’єкта власного розвитку
- взаємоповага
- національна, релігійна, світоглядна толерантність
- відповідальність за власні дії
Методична проблема, над якою педколектив школи продовжує роботу в 2014-2015 н.р.: «Креативна педагогічна освіта як основа розвитку творчої особистості».
Мета педагогічного колективу у 2014 - 2015 навчальному році:
- створення умов для формування творчої особистості, здорової людини з незалежним високорозвиненим розумом, яка широко розуміє свої громадські обов’язки й реалізує в життя свою незалежну думку;
- задоволення потреб у здобутті дошкільної та базової середньої освіти на рівні державних стандартів, виявлення і максимальний розвиток позитивних задатків у пізнавальній, емоційній, естетичній сферах для творення соціокультурного простору;
- допомога молоді зорієнтуватися в суспільному вирі подій, соціальних, економічних, інформаційних явищ, у самостійному виборі власного професійного й життєвого шляху.
Основними напрямами в роботі над науково-методичною проблемою є:
- впровадження в практику нового Державного стандарту початкової освіти та оновленого Базового компонента дошкільної освіти ;
- реалізація програми «Майбутній першокласник» в практичну діяльність школи, що дає змогу реалізувати одне із головних завдань нового Державного стандарту ПО - наступність;
- науково-методичне забезпечення освітньо-кваліфікаційних рівнів педагогічних працівників школи;
- створення індивідуального простору в освіті учня, його всебічного повноцінного розвитку відповідно із природними задатками;
- обрання таких методів роботи, щоб учень міг виявити вибірковість до навчальних предметів варіативної частини;
-виховання в учнів національної самосвідомості;
- формування здорового способу життя;
- творча самореалізація особистості через учнівське самоврядування.
З метою якісної та ефективної організації, проведення систематичної колективної та індивідуальної методичної роботи з педагогічними кадрами, в школі буде організовано роботу методичних підрозділів:
- Педагогічна рада
- Методична рада (кер. Гурська С.М..);
- МО учителів початкових класів (кер. Кучик Н.Г.);
- МО учителів природничо-математичних наук (кер. Єфремова В.М.);
- МО учителів гуманітарних наук (кер. Арсеменко О.О.);
- МО класних керівників (кер. Побива Н.М.);
Методичні комісії
Методична комісія вчителів початкових класів та вихователів д/с:
Кучик Н.Л. – вчитель 4 класу, голова м/комісії
Кочергіна О.А. –вчитель 3 класу
Побива Н.М. – вчитель 2 класу
Лазоренко М.М. – вчитель 1 класу
Лан Ю.О.– вихователь д/с
Гуменна Т.В.– вихователь д/с
Методична комісія гуманітарного циклу:
Арсеменко О.О.- вчитель укр., рос. мови та заруб. літ-ри,
голова м/комісії
Салиста К.С. – вчитель іноземної мови
Воропай Я.О.– вчитель історії та права
Капелюх О.М. – вчитель укр. мови та літ-ри
Методична комісія вчителів природничо-математичного циклу:
Єфремова В.М. – вчитель математики та фізики,
голова м/комісії
Павелко П.В.- вчитель креслення
Воропай Я.О. – вчитель географії
Цюпа О.М. – вчитель хімії та біології
Вибір та замовлення підручників для 5 класу
Протокол №5
https://drive.google.com/file/d/1wY6ar36geNxF5zS2RTrgHpht0rC3Rl7k/view?usp=sharing
https://drive.google.com/drive/folders/1-KDCXqRhfXto9-pzWV5onUWHMc7SyMma?usp=sharing
Протокол №2 засідання педагогічної ради щодо вибору та замовлення підручників для 5 класу
https://drive.google.com/file/d/1C3c9c7c-iCGNmvOzEReUHGXoZXX8WlQ4/view?usp=sharing